Piłkarskie zmagania w „szóstce”

W okresie jesienno-zimowym, zarówno seniorzy jak i drużyny młodzieżowe, przeniosły kopanie piłki z murawy na parkiet. W każdy weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 rozgrywane są turnieje piłkarskie. W ostatnim czasie rywalizowali najmłodsi adepci footballu, w Turnieju o Puchar Prezesa KS Bzura Chodaków i w kolejnych zawodach z cyklu Unia Boryszew Cup.

Dlaczego sochaczewskie kluby piłkarskie tak „upodobały” sobie akurat halę w „szóstce”? Cóż, odpowiedź jest prosta: to jedyny obiekt w naszym mieście posiadający pełnowymiarowy (40x20 m) plac gry do piłki halowej. Należy zatem szczególnie o niego dbać.

O puchar prezesa Bzury
W Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa KS Bzura Chodaków, który rozegrano w niedzielę 24 listopada, wzięło udział 10 drużyn z rocznika 2011. Gospodarze wystawili do rywalizacji dwie ekipy. Co ciekawe, lepiej poradził sobie zespół „B”, który w meczu o trzecie miejsce pokonał drużynę Tura Jaktorów. Bzura „A” zajęła ostatecznie ósmą lokatę. Swoją reprezentację wystawiła także Unia Boryszew; drużyna biało-niebieskich zakończyła zawody na szóstym miejscu. Zwycięzcą turnieju została Unia Skierniewice, która, po wygranej w finale z pierwszą ekipą Błonianki Błonie, odebrała puchar od prezesa chodakowskiej Bzury Michała Felczaka.
Pozostałe drużyny, które wzięły udział w turnieju to: Mszczonowianka Mszczonów, CSP Rybno i KS Teresin. Najlepszym strzelcem turnieju, z bilansem ośmiu goli został Juliusz Reczulski (Unia Skierniewice). Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika otrzymał Wiktor Kaczmarek (Unia Boryszew). Najlepszym brakarzem został wybrany Adam Kruszewski (Unia Boryszew).

Unia Boryszew Cup 2019
Tydzień później, 30 listopada, na parkiet w „szóstce” wybiegli o dwa lata starsi piłkarze (rocznik 2009), aby wziąć udział w kolejnym turnieju z cyklu Unia Boryszew Cup. Tym razem rywalizowało osiem drużyn. Gospodarze, po dwóch wygranych i remisie, zakończyli początkową, eliminacyjną część turnieju na pierwszym miejscu w grupie. Dopiero w „finale A” musieli uznać wyższość ekipy Ceramiki Opoczno, która dzięki lepszemu bilansowi bramek została triumfatorem turnieju. Ostatecznie Unia Boryszew zakończyła zawody na drugim miejscu.
Pozostałe lokaty zajęły drużyny: 3. AP Champinos Rawa Mazowiecka, 4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki, 5. Pogoń Grodzisk Mazowiecki, 6. Pogoń Siedlce, 7. Mazowia Błomino, 8. Mszczonowianka Mszczonów.
Nagrodę dla króla strzelców odebrał zdobywca ośmiu bramek Arkadiusz Gałecki (Pogoń Siedlce). Najlepszym bramkarzem wybrano Damiana Grzelaka (Świt Nowy Dwór Mazowiecki). Najwszechstronniejszym zawodnikiem jednogłośnie wybrano reprezentanta gospodarzy, Unii Boryszew, Szymona Jezierskiego. Ponadto organizatorzy turnieju, tradycyjne już, przyznali nagrody indywidualne dla zawodników z każdej ze startujących drużyn. W ekipie Unii otrzymali je: Antoni Koguc i Jakub Kamiński. Puchar Fair Play trafił do zespołu Pogoni Siedlce.

Tera Orkan
Po Bzurze Chodaków i Unii Boryszew w najbliższych dniach, w gościnnej hali SP nr 6, turnieje młodzików zorganizuje KS Orkan Sochaczew. W sobotę 7 grudnia o Puchar Burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego rywalizować będą piłkarze z rocznika 2007. Natomiast w niedzielę 15 grudnia, o Puchar Prezesa KS Orkan Sochaczew Józefa Szajewskiego, powalczą młodzicy z rocznika 2008. Początek obu turniejów o godz. 9.00.