Orkan mistrzem jesieni

Piłkarze z Warszawskiej zakończyli rundę jesienną w płockiej A-klasie. Z bilansem ośmiu zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki Orkan jest samodzielnym liderem. Czy utrzyma tę pozycję wiosną i wywalczy awans do ligi okręgowej?

Występując w roli gospodarza drużyna Orkana osiągnęła w tym sezonie komplet zwycięstw. Tym razem po wcześniejszej wyjazdowej porażce 4:0 z Zorzą Szczawin Kościelny sochaczewscy piłkarze mieli dodatkowo coś do udowodnienia. W sobotę 26 października ich „ofiarą” padła Mazowia Słubice. Mecz zakończył się „dwucyfrówką”. Strzelanina rozpoczęła się już w 2. minucie, gdy wpadający w pole karny Cezary Czarnecki został sfaulowany przez bramkarza, po czym sam wykorzystał „jedenastkę”. Do przerwy było 3:0 i nie zapowiadało się na tak wysokie zwycięstwo. Piłkarze Józefa Szajewskiego byli jednak tego dnia „na fali”. Mazowia zdołała strzelić jedynie honorową bramkę. W 50. minucie było 4:1. Jednak 40 minut wystarczyło klubowi z Warszawskiej, aby wbić rywalom jeszcze sześć goli, między innymi na przestrzeni 10 minut klasycznego hat-tricka zdobył Adrian Rzeźniczek.
Ostatnią kolejkę jesienią Orkan zagrał, w sobotę 2 października, na wyjeździe z zespołem GKS Góra. Do przerwy, po bramce Cezarego Czarneckiego w 19. minucie, sochaczewski zespół prowadził 1:0. Nie zdołał jednak utrzymać tego wyniku do końca. W 63. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Mecz zakończył się podziałem punktów.
Orkan w tabeli płockiej A-klasy ma 26 punktów. W najgorszym przypadku, przed rundą wiosenną, będzie miał trzypunktową przewagę nad rywalami. Równie dobrze może mieć i sześć... Wszystko zależy od zaległego meczu w Słubicach, który odbędzie się 9 listopada. Jeśli Start Proboszczewice pokona Mazowię będzie miał wówczas 23 punkty.

Orkan Sochaczew - Mazowia Słubice 10:1 (3:0)
Bramki: Cezary Czarnecki (5), Adrian Rzeźniczek (3), Sebastian Wójcik, Patryk Malinowski
Orkan Sochaczew - GKS Góra 1:1 (0:1)
Bramka: Cezary Czarnecki