Orkan zmierza do okręgówki?

Piłkarze KS Orkan Sochaczew zwyciężyli w dwóch kolejnych meczach płockiej A-klasy. Po siedmiu kolejkach ekipa z Warszawskiej jest samodzielnym liderem, z pięciopunktową przewagą nad drugim w tabeli Wichrem Cieszewo.

Orkan, grając u siebie, nie daje najmniejszych szans rywalom. Przekonała się o tym drużyna Startu Proboszczewice, która w sobotę 29 września przegrała 3:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Po przerwie Orkan starał się kontratakować, ale zabrakło skuteczności. Niestety, kolejny raz gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak na kwadrans przed końcem jeden z zawodników Orkana zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
W sobotę 5 października drużyna, prowadzona przez Józefa Szajewskiego, zagrała wyjazdowe spotkanie ze Spójnią Mała Wieś. Po bramce Adriana Rzeźniczka w 35. minucie Orkan prowadził do przerwy. Na początku drugiej części spotkania gospodarze narzucili swój styl gry. Zdobyli dwa gole i na 25 minut przed końcem objęli prowadzenie. Sochaczewska drużyna nie daje sobie jednak tak łatwo odbierać punktów. Po raz kolejny rywali pogrążył najlepszy strzelec Orkana – Cezary Czarnecki, który w 72. minucie wyrównał, a 10 minut później strzelił dla sochaczewskiej drużyny zwycięską bramkę.
Do zakończenia rundy pozostały Orkanowi do rozegrania cztery kolejki, i to z drużynami „z dołu tabeli”. Jeśli piłkarze z Warszawskiej utrzymają formę, to powinni zostać mistrzami jesieni i wiosną, w rundzie rewanżowej, kontynuować walkę o awans do płockiej klasy okręgowej.

Orkan Sochaczew – Start Proboszczewice 3:0 (3:0)
Bramki: Sebastian Wójcik (2), Cezary Czarnecki
Spójnia Mała Wieś – Orkan Sochaczw 2:3 (0:1)
Bramki: Cezary Czarnecki (2), Adrian Rzeźniczek