Patria uczciła rocznicę września
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Mundurowy Zespół Wokalno-Instrumentalny Patria zaprezentował się na scenie SCK w Boryszewie z koncertem upamiętniającym wydarzenia września 1939 roku. Grupa wykonała najbardziej znane piosenki wojskowe i powstańcze, a wiele z nich, wraz z publicznością.

7 września poza Patrią wystąpili goście specjalni – Lena Stochmal, prawnuczka bohatera Bitwy nad Bzurą Michała Trućko, uczennica szkoły muzycznej w Tarnowie w klasie fortepianu; poetka Krystyna Kozieradzka oraz Zespół Śpiewaczy „Cantabile” z Nowej Suchej.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Lena Stochmal. Zagrała Inwencję trzygłosową J.S. Bacha oraz Walca nr 1 op. 69 F. Chopina. Piękne wykonanie, szczególnie tej drugiej kompozycji, nie pozostawia wątpliwości, że młoda pianistka zasłużenie zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie pianistycznym Lato z Chopinem im. Krystiana Tkaczewskiego.

Po tym krótkim recitalu scena należała już do prowadzonego przez Arkadiusza Mamcarza Mundurowego Zespłu Wokalno-Instrumentalnego „Patria”. W pierwszym wykonanym utworze „Dnia pierwszego września” świetnie zaprezentowała się wokalistka Julia Matczak. W niczym nie ustępował jej Mateusz Targaszewski, który zaśpiewał „Warszawo ma”. Znakomicie wypadła Marysia Stasiak, a jej solowe wykonania „Czerwone maki na Monte Casino” i „Już mi raz zabrali Wilno” z pewnością na długo pozostaną w pamięci publiczności. W części utworów Patrię wsparł chór „Cantabile”, a wykonania muzyczne przeplatane były z recytacjami poetki Krystyny Kosieradzkiej, która zaprezentowała napisane przez siebie wiersze inspirowane tematem niemieckiej napaści na Polskę.

Patria przyzwyczaiła już publiczność do znakomitego poziomu swoich koncertów. Nie bez powodu w sobotę widzowie długimi oklaskami domagali się bisu. Koncert pięknie wpisał się w obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności. Na widowni zasiedli m.in. burmistrz Piotr Osiecki wraz ze swoimi zastępcami Markiem Fergińskim i Dariuszem Dobrowolskim, starosta Jolanta Gonta i wicestarosta Tadeusz Głuchowski, przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
10-09-2019
godz.07:45
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 27.01.2020 r. 2718055 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy