Trwa przebudowa boiska Ogrodnika

4 626 ankiet złożono na zwycięski projekt przebudowy boiska przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa realizacja tego zadania. Firma, która wygrała przetarg pracuje na miejscu. Ta długo wyczekiwana inwestycja, szczególnie dla społeczności szkoły, warta jest ponad milion złotych.

Maszyny i sprzęt budowlany już pracuje na terenie boiska przy ul. marsz. J. Piłsudskiego. Przetarg na wykonanie zadania wygrała firma AK Sport Andrzej Gniado z Okuniewa na Mazowszu, która specjalizuje się w budowie obiektów sportowych. Ma na swym koncie budowę boisk, remonty terenów sportowo-rekreacyjnych głównie na terenie warszawskich szkół podstawowych. Teraz przyszedł czas na Sochaczew. Jesienią tego roku inwestycja ma być ukończona.

Mimo uciążliwych warunków zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się na przyszkolnym boisku Ogrodnika, jednak na jego fatalny stan od wielu lat narzekali uczniowie i nauczyciele. W ramach PBO pojawiła się szansa na przebudowę boiska. Społeczność szkoły wykorzystała ją, jak widać skutecznie i pozytywnie.

Boisko, które ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku będzie mieć nową bieżnię okrężną trzytorową z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową przepuszczalną – na przepuszczalnej podbudowie. Będzie ona okalała boisko trawiaste do piłki nożnej o wymiarach pola gry 52 x 90m. Na zakolu wschodnim ma powstać skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów o nawierzchni trawiastej. Zaprojektowano także oświetlenie bieżni z założonym natężeniem oświetlenia na poziomie 50 luksów. Przy bieżni na utwardzonym kostką fragmencie, ustawione zostaną 2 ławki po 10 miejsc siedzących. Pojawi się też zadaszone stanowisko dla sędziów i spikera zawodów sportowych.

Co istotne, inwestycja, w żaden sposób nie będzie kolidować i przeszkadzać uczniom i nauczycielom w rozpoczynających się zajęciach szkolnych.

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

A A A
06-09-2019
godz.07:01
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 19.01.2020 r. 2710736 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy