Rodzinnie i jubileuszowo

Wspaniała pogoda, malownicza trasa, a na niej ponad 700 rowerzystów w turkusowych koszulkach. W sobotę 31 sierpnia pojechał Jubileuszowy 20. Rodzinny Rajd Rowerowy im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej.

Tradycyjnie w wycieczce rowerowej uczestniczyły wielopokoleniowe rodziny. W pętlę po powiecie sochaczewskim wybrali się nie tylko mieszkańcy naszego miasta ale również cykliści m.in. z Łowicza, Żyrardowa, Siedlec i Warszawy. Wcześniej delegacja udała się na cmentarz przy ul. Traugutta, by złożyć kwiaty na grobie patronów rajdu – Anny i Tadeusza Krawczyków.

Rowerzyści zaczęli zjeżdżać się na plac Kościuszki po godz. 8.00. Tam w biurze zawodów mogli odbierać pakiety startowe. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: główny organizator rajdu poseł Maciej Małecki, burmistrz Piotr Osiecki, starosta Jolanta Gonta oraz członkowie rodziny patronów rajdu, w tym córka państwa Krawczyków, Dorota Borek.

- Po konsultacji z rodziną naszych patronów rajd nosi imię Anny i Tadeusza Krawczyków. Po raz pierwszy pojechaliśmy w 2000 roku. Wtedy ogromnie pomógł nam pan Tadeusz Krawczyk. Zmarł trzy miesiące później. Druga edycja rodzinnego rajdu rowerowego nosiła już jego imię. Przez te wszystkie lata mogliśmy liczyć na ogromne wsparcie rodziny pana Tadeusza. Jego żona, Anna była obecna na każdej edycji naszego rajdu, stała obok nas, była naszym dobrym aniołem, zawsze otwierała tę imprezę. Niestety, zginęła w wypadku samochodowym 26 maja tego roku – mówił na starcie rajdu poseł Maciej Małecki.

Ksiądz Tomasz Staszewski odmówił modlitwę oraz pobłogosławił rowerzystów przed wyruszeniem z placu Kościuszki. Uczczono także minutą ciszy Annę i Tadeusza Krawczyków, pierwszego komandora rajdu Franciszka Wilczkowskiego oraz Kazimierza Kwiatkowskiego, który dokumentował kolejne edycje wydarzenia, a także wszystkich tych którzy jeździli w przeszłości na szlaki rajdu rowerowego i nie ma już ich wśród nas.

Komandorem rajdu był Jacek Spilaszek. To za nim po godz. 9.00 peleton wyruszył w ponad 40-kilometrową trasę, która wiodła z placu Kościuszki przez Rybno, Giżyce do Starych Bud w gminie Młodzieszyn, gdzie przygotowano piknik rodzinny. Można było m.in. posilić się, jedząc kiełbaskę upieczoną przy ognisku, wziąć udział w konkursach sprawnościowych zorganizowanych przez Dragon Fight Club Sochaczew, czy obejrzeć wystawę pamiątek rodziny Krawczyków. Po południu uczestnicy wycieczki rowerowej przez Młodzieszyn i Żuków powrócili do Sochaczewa, gdzie miało miejsce rozwiązanie rajdu.

Głównym organizatorem rajdu był poseł Maciej Małecki wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Sochaczewa „Zamek” i burmistrzem Piotrem Osieckim. Partnerami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Dragon Fight Club Sochaczew, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, gmina Młodzieszyn oraz Klub Wolontariusza sochaczewskiego MOPS.

A A A
02-09-2019
godz.12:26
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 19.01.2020 r. 2710751 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy