Pan Jan w czołówce

Sochaczewski biegacz senior – Jan Kocimski – ma za sobą kolejne starty. Od początku tego roku wziął już udział w kilkunastu zawodach. Ukończył m.in. 29. Bieg Powstania Warszawskiego, w którym uczestniczyło ok. 13 tysięcy zawodników. W kategorii wiekowej 70+ zajął piąte miejsce.

Bieg Powstania Warszawskiego rozegrano w sobotę 27 lipca. Jan Kocimski przebiegł 10-kilometrową trasę z czasem 0:56:17. Pozwoliło mu to na zajęcie 3721 miejsca w kategorii open i piątej lokaty wśród biegaczy powyżej 70 lat.

Następnego dnia, 28 lipca, sochaczewianin wystartował w Biegu o Puchar Ziemi Dobrzyńskiej w Skrwilnie na dystansie 10 km. Tym razem nieśpiesznym tempem (01:17:40) pan Jan dotarł do mety na 28. pozycji w kategorii open oraz był drugi w kat. M70.

Sochaczewianin wiosną brał udział też w innych imprezach biegowych. 11 maja wystartował w Lesznie w VI Biegu Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK im. mjr Czesława Mostka. Na starcie biegu przełajowego przez lasy Puszczy Kampinoskiej stanęły 263 osoby. Z czasem 0:55:38 Jan Kocimski zajął 170 miejsce w open i był pierwszy w kategorii wiekowej 70+.

15 czerwca sochaczewian wystartował w 13. Biegu Ursynowa, na dystansie 5 km. W trasę wyruszyło ponad 1700 biegaczy. Zawody miały jednocześnie rangę Otwartych Mistrzostw Polski Masters Mężczyzn w Biegu Ulicznym, w których Jan Kocimski, z czasem 0:25:57, zajął drugie miejsce w kategorii 70+.

Oprócz tego pan Jan startuje w kolejnych, pięciokilometrowych, etapach rozgrywanego w Warszawie maratonu pokoju. Sześć etapów już ukończył, pozostały jeszcze dwa. A już na początku września sochaczewianin wybierze się do Krynicy Zdrój, aby wziąć udział w trzydniowym festiwalu biegowym. Jan Kocimski zamierza ukończyć cztery starty w ramach tej imprezy, której jest jednym z ambasadorów.