Piąte mistrzostwa silnorękich

W upalne popołudnie 8 czerwca na siłowni zewnętrznej w Chodakowie odbyła się V edycja Otwartych Mistrzostw Sochaczewa w podciąganiu na drążku i pompkach, organizowana przez grupę Pull&Push Team i sochaczewski MOSiR.

Do naszego miasta przyjechało kilkunastu zawodników z całego kraju, m.in. ze Starogardu Gdańskiego, Kalisza, Swarzędza, Wrocławia, Żyrardowa, Pruszkowa, Warszawy. Poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy. W swoich kategoriach wygrali faworyci, którzy reprezentują już poziom międzynarodowy.

W podciąganiu mężczyzn wystartowało 16 zawodników. Zwyciężył Michał Fila z Warszawy poprawiając przy okazji dotychczasowy wynik imprezy (Danny’ego Hannousha w 2017). Michał uzyskał 41 powtórzeń. Drugie miejsce, po dogrywce, zajął zawodnik ze Swarzędza - Krystian Dzikiewicz (34 pow.). Trzeci był Marcin Wróblewski.

W kategorii kobiet wystartowały cztery zawodniczki. Wygrała faworytka, była rekordzistka świata, Katarzyna Najman. Po raz pierwszy w ramach mistrzostw rozegrano także kategorię juniorów, w której wzięło udział czterech zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta, a zwycięzcą po dogrywce został 14-letni Krystian Janke.

W konkurencja robienia pompek zgromadziła łącznie 17 zawodników. Rywalizację w pierwszej fazie rozegrano w trzech grupach. Z każdej z nich po dwóch najlepszych zawodników awansowało do finału. Zawody jak co roku wygrał niezawodny Paweł Selerski z Sochaczewa.

KLASYFIKACJA V OTWARTYCH MISTRZOSTW SOCHACZEWA

Podciąganie mężczyzn: 1. Michał Fila, 2. Krystian Dzikiewicz, 3. Marcin Wróblewski, 4. Sebastian Soćko, 5. Paweł Selerski, 6. Andrzej Janczak, 7. Damian Jackowski, 8. Daniel Węgrowski, Denis Dobykowski-Ryłko, 10. Robert Grabowski, Norbert Kolinka, 12. Zbigniew Ciura, 13. Paweł Hełmiński, 13. Adam Fabisiewicz, 15. Michał Depperas, 16. Paweł Stencel.

Podciąganie kobiet: 1. Katarzyna Najman, 2. Dagmara Plutowska, 3. Anna Grabowska, 4. Maria Kozłowska.

Podciąganie juniorów: 1. Krystian Janke, 2. Dorian Plutowski, 3. Dagmara Plutowska, 4. Dawid Plutowski.

Pompki open – finał: 1. Paweł Selerski, 2. Tadeusz Homańczuk, 3. Andrzej Janczak, 4. Daniel Węgrowski, 5. Michał Bojanowicz, 6. Norbert Kolinka.