Dni otwarte w szkołach i przedszkolach

Dla rodziców i dzieci rozpoczął się czas decydowania o wyborze przedszkola i szkoły. W przypadku miejskich placówek muszą to zrobić do 29 marca. To pierwszy etap rekrutacji, która zakończy się w czerwcu, ale to w tym miesiącu mamy możliwość poznania placówek prowadzących nabór.

Dobrym zwyczajem stało się organizowanie dni otwartych. Jest to okazja do odwiedzenia i zapoznania się z ofertą szkół i przedszkoli, poznania bazy lokalowej, rekreacyjnej, rozmowy z nauczycielami.

Wybór jest istotny, bo jedni rodzice oczekują dobrze wyposażonych sal czy klasopracowni, inni wolą duży teren z placem zabaw, jeszcze inni przy podjęciu decyzji kierują się odległością od domu czy miejsca pracy. Warto więc dobrze rozeznać sytuację.

Niektóre miejskie placówki mają już za sobą dni otwarte, np. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Staszica, która zachęca nowych uczniów lokalizacją w centrum miasta, dostępnością dla osób niepełnosprawnych, nową bazą sportowo-rekreacyjną czy nowoczesną biblioteką z centrum multimedialnym.

Kilka szkół i przedszkoli czeka jeszcze na odwiedzających.

Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy przy ul. Poprzecznej 9 dzień otwarty organizuje 21 marca 2019 r. w godz. 16.00 - 17.00. Przedszkole oferuje dzieciom: różnorodne formy zabaw, rozwijanie ich talentów i zainteresowań, nieodpłatne zajęcia dodatkowe, opiekę pielęgniarki, zbilansowane posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni oraz nowatorskie metody pracy.

Dzień później, 22 marca, w godzinach 9.30 - 11.30 zaprasza Miejskie Przedszkole nr 7 im. Marii Montessori mieszczące się przy ul. Żwirki i Wigury 15. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość obejrzenia przebiegu zajęć z dziećmi, poznania placówki i jej nauczycieli.
Szkoła Podstawowa nr 6 z oddziałami integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły (ul. Staszica 106) na dzień otwarty zaprasza 14 marca od godz. 17.00. Placówka reklamuje się hasłem: W szóstce zawsze jest the best, bo na przerwach fajnie jest, lecz nauka to podstawa, z nami extra jest zabawa!!

W piątek 15 marca dzieci 6- i 7-letnie wraz z rodzicami mogą się wybrać na dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego (dawna H. Sawickiej). W programie, oprócz spotkania z dyrekcją, nauczycielami i specjalistami pracującymi w szkole, jest zwiedzanie placówki oraz atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Szkoła zaprasza od godz. 17.00.
Miejską ofertę edukacyjną uzupełnia kilkanaście niepublicznych szkół podstawowych i przedszkoli. Zgodnie z przepisami, do ich działalności w znacznym stopniu dokłada się samorząd. W tym roku na dotacje dla prywatnych placówek odłożono w budżecie ponad 9 mln złotych. W prowadzonych przez ratusz przedszkolach jest około 900-1000 miejsc, kolejne kilkaset miejsc zapewniają placówki niepubliczne, co każdemu dziecku gwarantuje miejsce w przedszkolu.

A A A
11-03-2019
godz.11:37
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 20.05.2019 r. 2462835 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy