Barbara Jachimowicz w Sannikach

„Chopin na Mazowszu i kwiaty polskie” – taki tytuł nosi wystawa Barbary Jachimowicz otwarta w niedzielę 3 marca w Pałacu w Sannikach. Obrazy można oglądać przez miesiąc.

Monika Gadzińska z Europejskiego Centrum Artystycznego im. F. Chopina mieszczącego się w sannickim pałacu, witając autorkę prac przypomniała, że malarstwo uprawia ona od kilkudziesięciu lat, a nauki pobierała u profesorów Akademii Sztuk Pięknych: Aleksandra Turka (malarstwo) i Mariana Sztuki (grafika).

Twórczość Barbary Jachimowicz prezentowana była na wielu wystawach i nagradzana w konkursach. Malarka chętnie uczestniczy w plenerach i ma za sobą trzydzieści lat pracy pedagogicznej w Miejskim Ośrodku Kultury. Wielu obecnych na wernisażu gości przypominało, ile zawdzięczają swojej instruktorce. Ta natomiast chwaliła się, że, oprócz wykształcenia licznego grona malarzy – amatorów, 34 jej uczniów ukończyło studia na kierunkach plastycznych.

Na wystawie Barbary Jachimowicz w Sannikach można oglądać malarstwo sztalugowe, które najchętniej uprawia autorka. Obrazy pokazują miejsca na Mazowszu, w których bywał Chopin, a więc Żelazową Wolę, którą szczególnie upodobała sobie malarka, Brochów, Sochaczew, Warszawę, Sanniki oraz mazowieckie plenery. Wystawę uzupełniają kwiaty – to też jeden z jej ulubionych motywów.

Otwarcie wystawy poprzedził program artystyczny pt. „Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz, jak mnie kochasz” w wykonaniu śpiewaczki Katarzyny Thomas, aktora Dariusza Jakubowskiego oraz pianisty Piotra Szafrańca. Spektakl był pięknym lirycznym wprowadzeniem do wystawy, którą oglądać można do końca marca.

A A A
05-03-2019
godz.11:05
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 20.05.2019 r. 2462842 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy