Losowanie turnieju eliminacyjnego

W dniach 1 i 2 maja Sochaczew, wspólnie z samorządem Skierniewic i przy wsparciu diecezji łowickiej, będzie współorganizatorem XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Ogólnopolskiego Miesięcznika dla Ministrantów „Króluj nam Chryste”. 5 grudnia odbyło się kolejne spotkanie dotyczące organizacji imprezy.

Turniej jest ogromnym wydarzeniem sportowym. Ubiegłoroczne zmagania zgromadziły ponad 1250 uczestników ze 118 drużyn, z 31 diecezji z całego kraju. Mistrzostwa Polski o Puchar „KnC” są prawdopodobnie drugim pod względem wielkości amatorskim turniejem piłki nożnej w Polsce.

W środę 5 grudnia w sochaczewskiej hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne. Było ono połączone z losowaniem drużyn do XV Diecezjalnych Finałów Grand Prix „Liturgicznej Służby Ołtarza” w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego. Najlepsze drużyny w turnieju uzyskają awans do mistrzostw rozgrywanych w pierwszych dniach maja.

Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (2007–2011), lektor młodszy (2003–2006), lektor starszy (1998–2002). W Sochaczewie rywalizować będą najmłodsi piłkarze (kategoria ministrant). Oznacza to, że do naszego miasta przyjedzie ok. 400 zawodników. Pierwszego dnia przeprowadzona będzie faza grupowa turnieju, drugiego rozegrane zostaną play-offy, zakończone meczami o medale.

W losowaniu wzięli udział m.in. przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek, zastępca burmistrza Marek Fergiński, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych – Agata Kalińska oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, Mieczysław Głuchowski, dyrekcja skierniewickiego MOSiR oraz gość specjalny – przedstawiciel gospodarza zawodów – biskup pomocniczy diecezji łowickiej – Wojciech Osial. Losowanie poprzedziło, już świąteczne, podzielnie się opłatkiem. Biskup zadeklarował wsparcie dla Sochaczewa i Skierniewic w organizacji turnieju. Bardzo spodobało mu się nasze hasło: „Sochaczew. Bądź w Centrum Sportu!”.

A A A
05-12-2018
godz.11:41
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 20.05.2019 r. 2462841 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy