Łączy nas Sochaczew

Publikujemy przemówienie burmistrza Piotra Osieckiego, wygłoszone na sesji inaugurującej kadencję samorządową 2018-2023. 

Całe swoje dotychczasowe życie związałem z Sochaczewem. Zdaję sobie sprawę, że fundamentem mojego sukcesu jest praca i wysiłek wielu osób – moich bezpośrednich współpracowników, pracowników samorządowych, radnych, a przede wszystkim sochaczewian, którzy zaakceptowali moją wizję rozwoju miasta i zaoferowali mi współpracę. Im wszystkim z całego serca dziękuję. Dziękuję również moim najbliższym, to dzięki nim jestem tu gdzie jestem. Dziękuję również wszystkim członkom mojego komitetu honorowego za wsparcie mnie swoimi autorytetami. Na ręce Marka Fergińskiego składam podziękowania wszystkim tym, którzy byli zaangażowania w prace komitetu Sochaczewskiego Forum Samorządowego, jedynego komitetu lokalnego, który musiał rywalizować z trzema komitetami ogólnopolskimi. Nie byłoby mojego osobistego sukcesu bez waszej tytanicznej pracy. Dziękuję sympatykom i wyborcom komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, a także staroście Jolancie Goncie, przewodniczącemu Sylwestrowi Kaczmarkowi oraz posłowi Maciejowi Małeckiemu za jednoznaczne poparcie mojej kandydatury. Jednak przede wszystkim jeszcze raz chciałbym podziękować mieszkańcom Sochaczewa, nie tylko tym, którzy oddali na mnie głos, ale wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach, okazując w ten sposób, że sprawy naszego miasta nie są im obojętne. Wszystkich zapraszam do współpracy – bez względu na nasze poglądy rozwijajmy nasze miasto.

Cieszę się że nasz program wyborczy zyskał tak jednoznaczną akceptację. Są w nim m. in. projekty strategiczne, rozwiązujące problemy miasta na dziesięciolecia. Zaliczam do nich, po pierwsze, zagospodarowanie bogactwa, które płynie już do nas z głębi Ziemi, czyli o źródłach geotermalnych, które planujemy wykorzystać jako źródła ciepła i wody pitnej. Jedną z najważniejszych inwestycji będzie budowa nowego mostu na Bzurze – realizowana we współpracy z powiatem i gminą Sochaczew. Razem będziemy rozwiązywać problem komunikacyjny. Przed nami kolejne inwestycję w drogi i chodniki. Zajmować będziemy się także przyszłością nowych pokoleń. Mam na myśli infrastrukturę oświatową i sportową. W planach mamy szereg działań, które sprawią, że Sochaczew stanie się jeszcze bardziej przyjazny. W ramach naszego programu, który roboczo nazywamy „Taniej nie znaczy gorzej”, chcemy wprowadzić obniżenie opłat za media dostarczane przez samorząd, bezpłatną komunikację dla posiadaczy Karty Mieszkańca. W ramach działań, które z kolei umownie określamy jako projekt „Sochaczew dla się lubić” przygotujemy atrakcyjną ofertę edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną. Wszystkie te ambitne założenia są możliwe tylko dzięki wspólnej pracy. Zapraszam do tej współpracy radnych, mieszkańców Sochaczewa i tych, którym na sercu leży dobro miasta. Zróbmy to dla nas, dla naszych poprzedników i dla przyszłych pokoleń. Mimo wszystkich różnic łączy nas Sochaczew.

A A A
23-11-2018
godz.12:14
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 20.05.2019 r. 2462850 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy