Symboliczny bieg stulecia

W dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Sochaczewie odbędzie się wyjątkowa impreza. W ramach akcji „Narodowy Bieg Stulecia – Od Bałtyku do Tatr” z placu Kościuszki wystartuje bieg na dystansie ok. 2500 metrów.

Biuro zawodów będzie czynne na placu od godziny 10.00. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na 10:40. Chwilę później wystartuje mini bieg dla dzieci do 7 lat. Bieg główny rozpocznie się punktualnie o 11:11. Uczestnicy będą mieć do pokonania dystans ok. 2,5 km. Trasa biegu będzie wiodła ulicami: Staszica, Traugutta, 15 Sierpnia, Mazowiecką, Wojska Polskiego, Licealną, Traugutta.

Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Można je wysyłać na adres mailowy: mosir@mosir.sochaczew.pl.

Pierwsze 10 osób w kategoriach kobiet i mężczyzn w biegu głównym oraz pierwsze 10 dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców w mini biegu otrzyma puchary, koszulki, czapki, plecaczki. Ponadto pamiątkowe medale otrzyma pierwsze 100 zgłoszonych osób w biegu głównym oraz 20 dzieci w mini biegu.

Na finał wydarzenia na placu Kościuszki odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Oprawą muzyczną zajmie się Piotr Milczarek z SCK. Na uczestników czekać będą też słodycze, specjalne jabłka z „niepodległościowym” motywem. Z kolei na rozpoczęcie w niebo wypuszczonych zostanie 300 biało-czerwonych balonów.

A A A
05-11-2018
godz.15:06
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 22.04.2019 r. 2430465 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy