Człowiek z kamerą

W sobotę 15 września o godz. 19.00 w Klubie Kontrast mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się pierwszy powakacyjny Filmowy Jam Session. Tym razem zapraszamy na projekcję niemego radzieckiego filmu pt. „Człowiek z kamerą” (scenariusz i reżyseria Dziga Wiertow). Pokaz filmu tradycyjnie połączony zostanie z muzyka graną na żywo.

„Człowiek z kamerą” to produkcja dokumentalna o charakterze eksperymentalnym, nakręcona w 1929 roku. Fabuła (na podstawie filmweb): Film jest poetyckim obrazem Moskwy lat 20. obserwowanej od wczesnych godzin rannych do momentów szczytu. Produkcję tę charakteryzują setki perspektyw, doskonały montaż i wielki żywioł filmowania. Reżyser filmu Dziga Wiertow nie tylko rejestruje rzeczywistość, ale tworzy ją na nowo za pomocą wszechmocnego oka kamery. Niezwykłe rytmiczne zestawienia ujęć prowokują skojarzenia, obrazy codzienności zderzają się z autotematycznymi zdjęciami ukazującymi proces tworzenia dzieła filmowego.

W trakcie projekcji filmu w Klubie Kontrast zagrają na żywo: Marek Chrzan - gitara, Jarek Modrzejewski - kontrabas, Gamid Ibadullayev - perkusja.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Rezerwacji stolików na Filmowy Jam Session w Klubie Kontrast można dokonać poprzez stronę internetową Sochaczewskiego Centrum Kultury:
www.sck.sochaczew.pl lub telefonicznie pod nr. (46) 863-07-68

A A A
14-09-2018
godz.08:17
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 24.06.2019 r. 2509729 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy