Jedzenie na kołach już po raz trzeci

W najbliższy weekend, 14-16 września odbędzie się III Sochaczewski Festiwal Streetfood’u. Kilkanaście samochodowych punktów sprzedaży stanie na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej. Sochaczewski stadion zapełni się smakami z kuchni całego świata.

Festiwal rozpocznie się w piątek o 16.00. Foodtrucki będą dostępne do niedzieli, do godziny 18.00. Trzydniową imprezę poprowadzi Daniel „Kosmita” Janiak. Można będzie skosztować przeróżnych dań, od hiszpańskich churros na słodko z Nutellą przez amerykańskie burgery po węgierskie langosze i wiele innych. Na pewno w tym roku pojawi się wóz „Wypas po pas” serwujący oryginalne frytki belgijskie i hot-dogi ze swojską kiełbaską. Drugi raz przyjedzie do Sochaczewa „Dobra Szama Food Truck”. Zjecie u nich chrupiące, grillowane dania zawinięte w lawasz (tradycyjny ormiański placek), w wersji mięsnej, wege, wegan i z krewetkami. Stanie też oczywiście wóz inicjatora Sochaczewskiego Festiwalu Streetfood’u - Lubish Langosh, w którym przygotowywane są węgierskie langosze - placki drożdżowe wysmażane na złocisty kolor, chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku, dostępne w wersji mięsnej i wegetariańskiej.

To różnorodne jedzenie będzie można popić lokalnym piwem. Kolejny raz stoisko z nalewakami rozstawi „Browar Socho”, sochaczewskiego   piwowara Karola Słomy. Warzone przez niego piwo znalazło już uznanie wśród mieszańców naszego miasta. Cieszyło się ogromnym powodzeniem chociażby podczas czerwcowych Dni Sochaczewa.

Oprócz festiwalu na stadionie MOSiR równolegle będą się odbywać zawody sportowe. W sobotę mecz w płockiej B-klasie z Czarnymi Rempin zagrają piłkarze KS Orkan Sochaczew. W niedzielę o 16.00 na boisko wybiegną rugbiści RC Orkana Sochaczew, aby zmierzyć się w meczu Ekstraligi z Budowalnymi Lublin. Wcześniej, w niedzielę, stadion będzie gościł uczestników XXXV Półmaratonu Szklakiem Walk nad Bzurą.

Dodatkowo w sobotę imprezą towarzyszącą foodtruck’om będzie festiwal Holi. Zabawa, wywodząca się z Indii, polega na rzucaniu kolorowego proszku. Impreza potrwa od godz. 15.00 do 21.00. Do dyspozycji uczestników będzie 14 kolorów proszków Holi. Zabawę poprowadzą DJ’e. Goście będą mogli częstować się watą cukrową. Do zabawy zachęcą kolorowe okulary i Bazooki CO2.

 

A A A
12-09-2018
godz.08:11
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 24.06.2019 r. 2509645 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy